fbpx

סיפורי הצלחה

דיני עבודה, נכות מעבודה בביטוח לאומי, וביטוח פרטי

ח. א. פנה למשרדינו בעניין דיני עבודה (שכר עבודה/ימי חופשה/הבראה/חגים/פנסיה/פיצוי פיטורין/ השתלמות וכדו') – החברה הראתה סממנים של פשיטת רגל/פירוק:

ח.א. פנה למשרדינו היות והחברה החלה לשלם לו שכר נמוך בחודש האחרון לעבודתו. כשבירר עניין זה מול עובדים נוספים הבין כי גם להם שולם שכר נמוך, על כן העובדים פנו למעסיק ובתגובה נמסר להם כי המשכורת שלהם תשולם להם בחודש הבא היות ולחברה יש בעיות בשל הוצאות גבוהות. ח.א. פנה למשרדינו והמלצתינו הייתה להגיש בקשה לפירוק החברה היות והחברה מראה סממנים של חדלות פירעון (העדר יכולות לשלם את חובותיה בין באמצעות כספים נזילים והן באמצעות נכסים). אי לכך משרדינו פירק את החברה (בהמשך הגיעו עובדים נוספים) ותבע את זכויות העובדים מן המוסד לביטוח לאומי היות והחברה אכן לא יכלה לשלם את חובותיה כלפי העובדים. א.ח. חשב כי לא יצליח לחלץ את הכספים בגין אי תשלום זכויותיו בשל מצבה הכלכלי של החברה.

אולם בעקבות ההליכים המשפטיים שנקט משרדינו א.ח. קיבל סך של 24,061 ₪
כמו כן ח.א. בהמשך פנה אלינו גם בעניין של פגיעה בעבודה/תאונת עבודה.
אי לכך משרדינו הגיש תביעת ביטוח לביטוח הפרטי של ח.א. וכן תבע את המוסד לביטוח לאומי.

בעקבות ההליכים המשפטיים שנקט משרדינו ח.א. קיבל את הסכומים הבאים:
מן הביטוח הפרטי- קיבל סך של 30,000 ₪
מן הביטוח לאומי- לאחר ערעור שהגיש משרדינו קיבל ח.א. סך של 12,000 ₪
סה"כ קיבל ח.א. סך של 66,000 ₪.

פשיטת רגל, נכות כללית בביטוח לאומי

ש.ב. (בשנות ה-20 לחייה) פנתה למשרדינו בעניין של הליך פשיטת רגל שבוטל. כתוצאה מביטול הליכי פשיטת הרגל הוטלו עיקולים בהוצאה לפועל על חשבון הבנק של ש.ב. בשל אי תשלום חובות שעמדו על סך של 90,000 ₪.

משרדינו החזיר את ש.ב להליכי פשיטת רגל, ביטל את העיקולים טרם נכנסה משכורתה לחשבון הבנק של ש.ב. וכן הגיע הסדר לתשלום החובות בסך של 42,000 ₪ (750 ₪ כל חודש כפול 56 חודשים) אשר בסיומו תקבל הפטר.

כמו כן, במסגרת בדקתינו את כושר עבודתה של ש.ב. וכן מצבה הרפואי התברר כי ישנו סיכוי גדול כי ש.ב. זכאית לקצבת נכות כללית עקב מצבה הרפואי (אשר ש.ב. לא ייחסה לו חשיבות). אי לכך החל משרדינו לנקוט הליכים מול המוסד לביטוח לאומי בעניין הנכות הכללית, אשר לאחר ערעור, הוכרה ש.ב. כנכה 100%, וקיבלה כספים (רטרואקטיבית) בסך של 53,000 ₪ וכן סך של 3,200 ₪ קצבת נכות כללית מדיי חודש.

דיני עבודה – הפחתת שכר

ג.פ. פנה למשרדינו- בעניין דיני עבודה- לאחר שהחברה בה עבד הפחיתה משכרו סך של 4,000 ₪ בגין נזקים שנגרמו לרכב/משאית עליה עבד.

לאחר שמשרדינו בחן את תלושי השכר של ג.פ. התברר כי ג.פ. זכאי לכספים רבים בגין זכויות עובדים אשר אין הוא מודע להם היות והחברה שיחקה עם תלושי השכר בצורה שמקשה על קריאתם. כמו כן לאחר בחינת עבודתו של ג.פ. ועבודת החברה, התברר כי ג.פ. זכאי לזכויות ייתר מכוח צו ההרחבה בענף הניקיון.
משרדינו תבע את החברה שכן כתוצאה מהמשחק בתלושי השכר נתגלו פערים ברכיבים הבאים: הפרשי שכר, חופשה, הבראה, השתלמות, פיטורין, חגים ושעות נוספות. כתוצאה מהתביעה קיבל ג.פ. סך של 53,000 ₪ נטו (כלומר גם המיסים אשר ג.פ. היה צריך לשלם בגין הסכום שקיבל שולמו ע"י החברה כך שבפועל הסכום היה גבוה יותר).

דברי סיום

למשרדינו הצלחות רבות בתחום דיני עבודה (לרבות צווי הרחבה כגון: צווי הרחבה בענף ההובלה, צווי הרחבה בענף הבניה, צו הרחבה בענף ההסעות וכדו'),

משרדינו נחל הצלחות גם בנושאים של פיצויים בשל נזקי גוף עקב תאונות דרכים/ תאונות עבודה/ תאונות בבית/ תאונות במקום מזדמן. וכן בגין מחלות/מגבלות (שהגיעו כרעם ביום בהיר/ללא כל סיבה) אשר כתוצאה מהם נפגע תפקודו של האדם.
משרדינו תופר לנפגע את האלטרנטיבה הטובה ביותר, תוך בחינת המסמכים הרפואיים ונסיבות האירוע, לצורך מימוש זכויותיו של האדם מול הגופים השונים בין אם מול המוסד לביטוח לאומי בנתיב של נכות מעבודה או בנתיב של נכות כללית, בין אם מול חברות הביטוח הפרטיות, ובין אם כנגד מעסיקים/צדדי ג/פוגע מזדמן בתביעות נזיקין או פיצויים לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

אין באמור לעיל כדי להוות חוו"ד משפטית, כמו כן המקרים לעיל מובאים כידע כללי בלבד כל מקרה על פי נסיבותיו, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין.

המסמך כאמור מנוסח בלשון זכר אך פונה לגברים ונשים כאחד.

ע"ד שניר בר זוהר

ע"ד שניר בר זוהר

המייסד והבעלים של המשרד ע"ד שניר בר זוהר. הינו בעל תואר ראשון LLB למשפטים בהצטיינות. בעל ניסיון רב, אותו רכש במהלך השנים עת ניהל וכתב עשרות תביעות מיום פתיחת המשרד ועד היום. משרד עו"ד שניר בר זוהר הינו משרד בוטיק המתמקצע בעיקר בדיני עבודה, ביטוח לאומי, ביטוח פרטי ונזיקין, נזקי רכוש וגוף וכן בתת הענפים המשפטים בתחומים אלה.

תחומי עיסוק

אז מה היה לנו עד עכשיו: